Vůbec první úterní večer Monster Energy AMA Supercross, události mistrovství světa FIM, Eli Tomac z Monster Energy Kawasaki překvapil všechny tím, že se dostal z neuspokojivého prvního kola a vyhrál druhé kolo třídy 450SX před křičícím davem. NRG Stadium v ​​Houstonu v Texasu (nezapomeňte, že počet diváků je kvůli pandemii přísně omezen).

Třída nováčků 450SX Monster Energy Star Racing — Dylan Ferrandis z Yamaha své první místo na stupních vítězů v první třídě obsadil až na druhý pokus a Justin Brighton z Muc Off Honda vystoupil na pódium na akci poprvé po třech letech Super úterý. Ve východní regionální třídě 250SX 17letý Jett Lawrence z týmu Honda HRC získal své první vítězství a to teprve v osmém startu v Supercrossu.

Akce hlavní třídy 450SX byl dramatický od začátku, když byl ve třídě nový Tým Honda HRC Chase Sexton se ujal vedení. Byl silně natlačen Adamem Cianciarulo z Společnost Monster Energy Kawasaki, ale tři minuty po 20minutovém závodu plus jedno kolo Cianciarulo zastrčil předek do písečné zatáčky a vypadl z první desítky. O dvě kola později udělal Sexton podobnou chybu, která ho poslala drasticky před trať a se zraněním vypadl ze závodu.

Obhájce titulu Eli Tomac měl příležitost využít a nesporně vést, dokud čas závodu neklesl na hranici pěti minut. V tomto bodě Zach Osborne z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing, který získal své první hlavní vítězství ve finálovém kole v roce 2020, začal jezdit na motorce Kawasaki.

Tomac zůstal klidný, když Osborne snížil náskok na zhruba jednu sekundu a poté stáhl svou Kawasaki zpět, aby získal své první vítězství v roce 2021, což je působivý odraz od neuspokojivého 13. místa v prvním kole.

Nováček třídy Dylan Ferrandis získal své první umístění na stupních vítězů tvrdým způsobem, když ho kolo po kole srážel v sekci technických úderů a ujal se vedení mimo první desítku. Navzdory tlaku Kena Roczena z Tým Honda HRC a Cooper Webb z týmu Red Bull KTM 2019 let,

Justin Brayton udržel své první umístění na stupních vítězů po třech letech.

READ
Motocykl F4 1000 Corsa: specifikace, fotky, videa

Jett Lawrence z Honda, jeden rok a jeden den po téměř vítězné katastrofě minulé sezóny, měl perfektní závod a vyhrál svou první třídu 250SX.

Vítězství východní regionální třídy 250SX vyhrál Jett Lawrence z Tým Honda HRC, který předtím získal své první vítězství v závodě tepelný závod. Lawrence zachytil míčový kop v hlavní soutěži a suverénně stáhl zbytek pole, dosáhl čtrnácti sekund, než se mu podařilo v posledních minutách závodu dostat do vedení. Jeho první vítězství ho posunulo na třetí místo v tabulce bodů za titul.

brzy dopředu RJ Hampshire z Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing a Austin Forkner z Obvod Monster Energy Pro se spojili, když Forkner provedl agresivní pokus o přihrávku. Forkner se opět posunul na šesté místo a Hampshire skončil na devátém místě. Poslední dvě umístění na stupních vítězů obsadil týmový kolega Závodní Yamaha Monster Energy Star Colt Nichols a vítěz prvního kola Christian Craig.

V sobotu 23. ledna bude Houston hostit třetí kolo 17kolového šampionátu Monster Energy Supercross 2021. Se třemi vítězi v prvním závodě a prvním vítězem v hlavní soutěži ve druhém kole začíná sezóna dramaticky a nepředvídatelně. Vstupenky jsou v prodeji na první závody v Arlingtonu s omezeným počtem míst ve stylu stánku a vstupenky na zbývající etapy budou v prodeji v nadcházejících týdnech.